Weselny repertuar – jaką muzykę wybrać?

Muzyka na wesele

Planując swoje wesele z pewnością chcielibyście zapewnić udaną zabawę zarówno sobie jak i przybyłym gościom. Nasuwa Wam się wiele pytań, a pośród nich o kluczowy element imprezy – muzykę – jaką wybrać?

Ustalenie weselnego repertuaru to dość trudna kwestia, ponieważ ile par tyle preferencji, a przy tym warto również wziąć pod uwagę oczekiwania zaproszonych osób. Jeśli macie ściśle określony styl imprezy, jest to wesele tematyczne, występuje motyw przewodni, a wśród gości przeważają dobrzy znajomi  – sprawa jest o wiele prostsza. Zazwyczaj jednak na weselach spotykają się ludzie w różnym wieku i z różnych środowisk. Jeśli Waszym celem jest zadowolenie jak największej liczby gości, liczycie się z ich opinią, to pewno zgodzicie się pójść na ustępstwa jeśli chodzi o własne gusta.

Jak więc dobrać repertuar? Tutaj ważną rolę odgrywa doświadczony DJ weselny. Najlepiej jeśli będziecie współpracować i razem zaplanujecie tą wyjątkową uroczystość.

Repertuar najlepiej zaplanować ramowo – według scenariusza całego wesela. Stwórzcie listę piosenek, które chcecie usłyszeć obowiązkowo, i takich, które raczej wolelibyście ograniczyć do minimum. W przypadku „zakazanych” utworów warto ustalić z DJ-em, czy jesteście w stanie dać mu więcej swobody, jeśli okaże się, że zaproszeni jednak chcieliby się przy takich właśnie kawałkach  bawić. DJ będzie dążył do wyznaczonych celów – szampańskiej zabawy, w której łączyć będzie Wasze muzyczne marzenia i oczekiwania gości. Musi odpowiednio dobrać strategię i tak budować atmosferę, by nie brakowało chętnych do zabawy na parkiecie. Współpracując z DJ-em możecie przybliżyć mu listę gości. Ustalcie, czy weselnicy mogą zamawiać piosenki, dedykacje, czy chcielibyście zabawy, np. karaoke. Wybierzcie utwór na pierwszy taniec oraz muzykę do poszczególnych punktów wesela, takich jak tort czy podziękowania dla rodziców. Punktów, które są obowiązkowe w Waszym weselnym scenariuszu – do nich dobrze jest ustalić na 100% konkretne utwory muzyczne.

Pamiętajcie natomiast, że nie da się zaplanować sztywno całego repertuaru weselnego. Kluczem do sukcesu jest profesjonalny DJ na wesele, który na bieżąco obserwuje emocje gości i wczuwa się w klimat danej chwili. Mimo, że jest to trudne, zrobi wszystko, aby Wasz dzień był jak najbardziej zbliżony do wesela marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *