DJ czy zespół na wesele – co wybrać?

dj na wesele dj sromek
Jest to jeden z najczęstszych dylematów podczas organizacji wesela, gdyż właściwie dobrana oprawa muzyczna jest jednym z elementów zapewniających udane przyjęcie weselne. Według naszej polskiej tradycji powinno ono być huczną zabawą do białego rana. Na Parze Młodej spoczywa więc trud znalezienia odpowiedniej osoby, która taką niezapomnianą zabawę zapewni.
Najpopularniejsze obecnie opcje to zespół lub DJ na wesele. Z pewnością nie jest łatwo podjąć decyzję, ale postaram się krótko przedstawić wady i zalety obu wariantów.
W przypadku zespołu weselnego trudno nie docenić uroku i klimatu granej na żywo muzyki. Ludzie grający na różnych instrumentach potrafią zbudować niezwykłą atmosferę. Takie zespoły zazwyczaj składają się z pięciu lub większej liczby osób, co automatycznie wiąże się z wyższymi kosztami.
Zatrudniając zespół musicie liczyć się z tym, że pewnych piosenek, mimo że chcielibyście, możecie po prostu nie usłyszeć. Zespoły mają dość ograniczony repertuar. Wynikać to może z takich kwestii, jak np. niezbyt szerokie możliwości wokalne czy instrumentalne. I tutaj chciałbym wspomnieć o największej zalecie DJ-a, czyli o nieograniczonym repertuarze. Macie możliwość ustalenia listy wymarzonych piosenek i usłyszenia ich w oryginalnym wykonaniu. Nie ma żadnego problemu w zagwarantowaniu Wam muzyki różnych pokoleń, a Wasi goście mogą składać muzyczne życzenia nawet w trakcie samej imprezy.
Do innych zalet DJ-a można zaliczyć mniejszą ilość przerw podczas pracy, a w ich trakcie, np. podczas posiłku, możliwość słuchania nastrojowej muzyki. Odpada nam ryzyko fałszującego wokalisty czy zespołu grającego z gotowych podkładów muzycznych. DJ może być również dobrym wodzirejem, a koszty obsługi są znacznie niższe niż w przypadku kilkuosobowego zespołu. Natomiast sporo osób pewnie obawia się tego, że praca DJ-a może ograniczyć się tylko do puszczania piosenek z laptopa, lub że nie trafi on w gusta starszych osób, przywykłych do tradycyjnych rozwiązań. Należałoby tu postawić wyraźną granicę pomiędzy amatorami a profesjonalistami, i dotyczy to zarówno pracy DJ-a, jak i kapel muzycznych.
Zanim podejmiecie decyzję postarajcie się więc sprawdzić z kim macie do czynienia, czy jest to doświadczona osoba i jak czujecie się w jej towarzystwie. Rzecz jasna, zarówno profesjonalny DJ jak i profesjonalny zespół będzie w stanie sprawić, że Wasz dzień zapisze się jako wyjątkowy, a wybór należy do Was.

One Comment on “DJ czy zespół na wesele – co wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *