O co pytać dja przed weselem

o co pytać dj'a

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że muzyka na weselu to jeden z najważniejszych elementów. Bez niej ani rusz (czy też ani tańcz. Młodzi już kilka lat wcześniej, poświęcają mnóstwo czasu, pieniędzy, aby na ich weselu muzyka grała „pierwsze skrzypce”.

Skąd Młoda Para, ma mieć pewność, że dj na wesele spełni ich oczekiwania? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest przeprowadzenie wywiadu. Dj musi odpowiedzieć na kilka istotnych dla was pytań. Dzisiaj podpowiadamy, o co warto zapytać.

W jakim stroju wystąpi dj?

Pytanie wydaje się jednym z prostszych, ale nikt nie chciał by, aby dj wystąpił w zwyczajnym podkoszulku i dżinsach. Warto zadać to pytanie, pomimo tego, że wydaje się ono tak trywialne. Można ubrać je oczywiście w inne słowa.

Jakie zabawy są przewidziane podczas przyjęcia weselnego?

dj na wesele zabawy

Organizując przyjecie weselne, wybieramy jego styl. Koniecznie ustalcie wcześniej z dj-em wszystkie zabawy, jakimi chciał by zaskoczyć gości weselnych. To, że dla jednego coś jest śmieszne w cale nie musi takie być dla drugiej osoby. Ustal, aby zabawy były odpowiednio dopasowane szczególnie pod waszych gości.

dj na wesele zabawy weselne

Kolejne pytanie powinno dotyczyć długości przerw, oraz czasu przeznaczonego na zabawę.

Nie trzeba nikomu tłumaczyć różnicy, pomiędzy dj-em który gra 4 kawałki i robi sobie 15 minut przerwy, a dj-em który przy konsoli gra 15 utworów i dopiero robi przerwę. Jasną sprawą jest iż nie można popadać w skrajności w skrajność. Doświadczony dj od razu zauważy, jak długo goście mogą się bawić na parkiecie, a w którym momencie należało by zrobić przerwę, aby wszyscy mogli spokojnie odpocząć, delikatnie się czegoś napić, czy też coś przekąsić.

Jeżeli ustaliliśmy z dj-em ilość weselnych setów oraz długość przerw, zapytajmy pytanie o repertuar jaki oferuje.

Dobry dj powinien szybko wychwycić, jaki typ muzyki odpowiada gościom weselnym. Oczywiste jest, że nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić, jednak nie bójmy się zapytać, jaki typ muzyki preferuje nasz wodzirej. Poszukajcie dj’a, którego repertuar będzie wam odpowiadał. Wybierzcie dj’a, który szybko potrafi dobrać styl do waszych gości. Powinien on na swoich listach umieszczać piosenki starsze i te nowsze, obowiązkowo puścić kawałki wolniejsze jak również te szybsze. Taka różnorodność pozwoli na zachęcenie gości do zabawy.

Koniecznie musicie zapytać do której godziny dj przewiduje grać na weselu, oraz o ewentualne koszty przedłużenia takiego czasu.

Podpisując umowę z dj-em, zapytajcie do której godziny będzie prowadził imprezę weselną. Warto od razu ustalić stawkę godzinową za ewentualne przedłużenie. Nie chcielibyście chyba płacić za jedną dodatkową godzinę tyle co za 4 wcześniejsze. Dla tego jest to tak istotne.

Aby uniknąć dodatkowych kosztów, zadajcie pytanie czy są jakieś usługi niewliczone w cenę, za które płaci się extra.

Czasem w ofertach dj-ów można znaleźć pewne usługi, które kosztują extra. Dobrze jest od razu ustalić, za co płacimy a czego nie będziemy sponsorować.

napis love taniec w chmurach

Czy możemy dostarczyć listę utworów, które musimy usłyszeć, oraz listę piosenek zakazanych.

Każda Młoda Para ma swój ulubiony repertuar, piosenki które dobrze się im kojarzą i za wszelką cenę chcieli by je usłyszeć na swoim weselu, ale równie dobrze może być sytuacja odwrotna. Może nie wszyscy kochają piosenkę zespołu Boys „Jesteś szalona”, może nie chcieli by słyszeć gorzko gorzko. Warto się upewnić, czy dj będzie w stanie dostosować się do waszych wytycznych.

Podczas wywiadu warto zwrócić uwagę na profesjonalizm dj’a. W jaki sposób reaguje na wasze prośby. czy jest osobą poirytowaną, nerwową, czy może ze spokojem przyjmuje wasze wskazówki. Oceń czy możecie liczyć na jego wsparcie, czy doradza coś od siebie, czy może przyjmuje postawę bierną. Jest to dosyć istotne, gdyż pozwoli to ocenić jego charakter, oraz możliwość zachowania na waszym weselu. Zwróćcie uwagę na punktualność, czy aby nie szuka wymówek, czy na spotkania przychodzi w wyznaczonych godzinach.

Zapytajcie również o liczbę osób do pomocy

Jest to dosyć istotne pytanie, ponieważ to wy płacicie za każdego przybyłego gościa, oraz dj’a wraz z jego pomocą. Każdy lokal weselny podczas przyjęcia ma ograniczoną liczbę miejsc, została ustalona konkretna liczba dań. Musicie znać takie informację, aby przekazać je właścicielowi lokalu.

Podsumowując – Na co warto zwrócić uwagę wybierając dj’a na wesele ?

Koniecznie zwróćcie uwagę na rekomendację ze strony rodziny, znajomych, przyjaciół. Tutaj jednak należy podchodzić do wszystkiego z dystansem to co podoba się jednym wcale nie musi podać się nam. Jeżeli istnieje taka możliwość umówcie się z dj’em na weselu które prowadzi i zobaczcie go w akcji osobiście, jeśli nie mieliście wcześniej takiej możliwości. Filmiki na stronach internetowych czy youtubie to jedno, ale będąc na żywo jesteście wstanie poczuć tę atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *