Popularne zabawy weselne cz1

dj na wesele zabawy

Witam wszystkich bardzo serdecznie dzisiaj będziecie mogli przeczytać na temat: zabaw organizowanych w trakcie przyjęcia weselnego.

Chciałbym napisać wam dzisiaj o zabawach, które sprawdzą się niemalże na każdym weselu, czym mam nadzieję zachęcić was do przeczytania całego artykułu.

Zabawy to niewątpliwie ważny element, ponieważ za ich pomocą dj na wesele może zintegrować całe przyjęcie. Sprawić, że wszyscy będą się świetnie bawić pod warunkiem, że będą to propozycje zabaw ze smakiem. Obecnie nie organizuje się już, a bardziej nawet odchodzi od zabaw z podtekstami erotycznymi (jakimś dotykaniem), czy też krępowanie gości poprzez przebieranie w jakieś dziwne stroje, a następnie wykonywanie jakichś dziwnych czynności z partnerem lub partnerką.

Natomiast są propozycje zabaw, które integrują całe wesele, goście dobrze się bawią i chcą brać udział w zabawach, czekają nawet na kolejne zabawy widząc jak fajnie można się bawić. Dzisiaj zabawy to nie to samo co kilkanaście lat temu, w tedy królowały zabawy z piciem alkoholu na czas, można nawet porównać je do filmu „wesele”, który większość z was na pewno widziała. Tam była taka zabawa palenie papierosów na czas potem picie alkoholu. Takie rzeczy robiło się dawniej na weselach, teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wodzirej pragnie aby było miło z gracją, przyjemnie, aby wszyscy dobrze się bawili i o takich zabaw chciałbym dzisiaj napisać.

Zabawy weselne można podzielić na dwie główne, podstawowe kategorie.

Pierwsza kategoria to zabawy dla par, a drugą kategorię będą stanowiły zabawy integracyjne. Istnieje jeszcze trzecia kategoria(dodatkowa), są to zabawy animacyjne z przebraniami (kolorowe kapelusze, stroje, przebrania) ogólnie wielkie show na parkiecie.

Przejdźmy do pierwszej kategorii, czyli zabawy dla PAR. Przygotowałem dla was trzy propozycje zabaw, zabaw typowych, które część z was bardzo dobrze zna,a jeśli nie, bardzo się cieszę, że będziecie mogli o nich przeczytać. Są to zabawy organizowane przez wielu dj’i, zespołów weselnych. Są to zabawy, które spełnią się na każdym przyjęciu weselnym.

Pierwsza zabawa to taniec z figurami.

Do tej zabawy wybieramy 10 par. Państwo Młodzi, dostają mikrofon do ręki, chodzą sobie po sali i wybierają pary. Gdy już wszystkie Pary będą na środku, wówczas informujemy na czym będzie polegała zabawa. Zabawa z figurami, to zabawa w której jest 10 rund, w każdej rundzie odpada jedna para. Państwo Młodzi chodzą sobie między parami i sprawdzają, która para wykona zadanie jako ostatnia. Wybrane pary w momencie gdy muzyka gra, po prostu tańczą. Gdy muzyka przestanie grać zatrzymują się i wykonują figurę, a prowadzący podpowiada jak ta figura ma wyglądać np. na parkiecie mają zostać dwie rączki i jedna nóżka. Para, która wykona figurę jako ostatnia odpada.W rundzie ostatniej zostają dwie pary i ta, która wykona zadanie jako pierwsza wygrywa zabawę z figurami.

Kolejną zabawą jest taniec z gwiazdami.

Młoda Para wybiera parzystą liczbę panów może być 8, 10, 12 itd. Panowie łączą się następnie w pary, uruchamiamy melodię z popularnego programu Taniec z gwiazdami. Gdy ta melodia sobie leci panowie ubierają sobie maski polityków, maski znanych sportowców, znanych artystów, ogólnie mówiąc ludzi znanych w świecie. Połączeni w pary, walczą w 7 rundach do różnego typu melodii. Runda pierwsza jest to walc, runda druga tango, w trzeciej panowie będą musieli zatańczyć twista, do czwartej będą musieli zastanowić się jak zrobić to najlepiej, gdyż muszą zatańczyć taniec brzucha. Runda piąta to taniec przytulaniec, nastrojowa miłosna piosenka. Szósta, przedostatnia to hip hop i panowie muszą dać również czadu, jako ostatnia puszczana jest zumba. Młoda Para przez wszystkie rundy obserwuje wytypowanych panów tańczących w parach, na koniec ogłaszają, która para zatańczyła najlepiej. Można ustalić, że trzy miejsca będą nagradzane flaszeczką weselnej wódki oczywiście.

Trzecią zabawą typową dla par jest taniec belgijski

Taniec belgijski  czyli doskonale dobrze znana wszystkim nam belgijka. Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tego tańca to w bardzo szybkim czasie może się go nauczyć chociaż by na weselu. Taniec belgijski przede wszystkim na początku był grany przez dj’a na studniówkach, a później przeniósł się na wesela, gdzie zagościł na dobre. Jest to zabawa dla par, tańczymy z partnerem, gdzie wykonując kilka podstawowych ruchów można się świetnie bawić. Poniżej przedstawiam film pokazujący dokładnie na czym ten taniec polega.

Moi drodzy w tym artykule przedstawiłem 3 przykładowe zabawy dla Par. Oczywiście zabaw może być zdecydowanie więcej. Na mojej liście znajdziecie ich co najmniej kilkanaście. W następnym wpisie opiszę pozostałe, zabawy które powinny znaleźć się na każdym weselu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *