DJ na wesele. Jak wybrać tego najlepszego?

djsormek taniec w chmurach

Każda para młoda stara się dopiąć weselną zabawę na ostatni guzik. Pośród wielu elementów przygotowań Waszego wymarzonego ślubu i wesela, kluczowe znaczenie może mieć wybór DJ-a. To właśnie muzyka tworzy atmosferę i wprowadza w odpowiedni nastrój zarówno Was, jak i Waszych gości. Dlatego słaba oprawa muzyczna może popsuć nawet najlepiej zaplanowaną imprezę. Jak zatem wybrać DJ-a, który będzie dla Was tym idealnym i zapewni niezapomniane chwile? Korzystając ze swojego doświadczenia postaram się podać Wam kilka wskazówek, które zdają się być najbardziej istotne.

Na początek zaznaczę, że poszukiwania dobrze jest rozpocząć odpowiednio wcześniej, by nie dać się zaskoczyć brakiem wolnego terminu, zwłaszcza w gorącym dla branży okresie.

Możecie zacząć od przejrzenia baz firm dostępnych w Internecie, ale warto również zasięgnąć opinii znajomych, którzy wcześniej korzystali z usług DJ-a. Większość profesjonalistów zaoferuje Wam zapoznanie się ze swoim portfolio. Po wstępnej selekcji najlepiej umówić się na rozmowę z 2-3 wybranymi prezenterami. Takie spotkanie może okazać się bardzo pomocne, gdyż w trakcie rozmowy jesteście w stanie określić czy to właśnie z daną osobą dobrze się rozumiecie, dogadujecie i czy to z nią chcecie współpracować.

A o co pytać w trakcie spotkania z dj-em?

Z pewnością o to, co otrzymujemy w ramach umowy i w jakiej cenie. Idealnie gdy DJ może zaoferować Wam cały pakiet usług, czyli poza muzyką, również prowadzenie imprezy, oświetlenie czy inne atrakcje tworzące klimat, jak np. ciężki dym czy bańki.

Pytajcie o doświadczenie, referencje, sprzęt jakim dysponuje (czy są to profesjonalne urządzenia, czy posiada zapasowe – w razie awarii). O sprawy takie jak czas pracy (czy jest możliwość przedłużenia trwania wesela), ewentualne dodatkowe opłaty, wyżywienie, dojazd czy też nocleg.

Zorientujcie się czy jest to osoba elastyczna, taka która dostosuje się do Waszych preferencji muzycznych i dopasuje zabawy do ustalonego charakteru imprezy. Tutaj kluczowym aspektem będzie ustalenie repertuaru. Zastanówcie się czy chcecie stworzyć własną listę piosenek, czy DJ może spełniać życzenia gości dotyczące konkretnych utworów, a może stawiacie raczej na własne upodobania.

Profesjonalista po takim spotkaniu powinien również dać Wam czas na spokojne zastanowienie się i przedyskutowanie tematu, zanim podpiszecie umowę.

Jeśli Wasz DJ będzie prowadził imprezę, uzgodnijcie jak mają przebiegać najważniejsze momenty uroczystości weselnej, tj. przywitanie gości, pierwszy taniec, toasty, podziękowania dla rodziców, „oczepiny”, zabawy i konkursy. Wodzirej powinien lubić „pracę z mikrofonem” i czuć klimat danej chwili, aby móc bawić Waszych gości i dostosować się do różnych sytuacji, także tych niespodziewanych. Ważne jest tu opanowanie podczas wystąpień publicznych, dykcja, a także nienaganna prezencja i kultura osobista konferansjera.

Dobry DJ na wesele to człowiek z pasją, który z pełnym zaangażowaniem będzie dążył do zrealizowania Waszej wizji tej wyjątkowej uroczystości. Dlatego powinien on wiedzieć czego dokładnie od niego oczekujecie. Spróbujcie więc konkretnie określić swoje wymagania, a następnie zapiszcie wszelkie ustalenia w umowie.

Porad udzielał:
Andrzej Sromek – Dj na wesele Nowy Sącz
Adres e-mail: djsromek@gmail.com
Numer telefonu: 508 480 409

Zapraszam do obejrzenia filmu prezentującego pierwszy taniec, którego oprawą zajmował się Dj Sromek.

One Comment on “DJ na wesele. Jak wybrać tego najlepszego?”

  1. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem, jest popytać znajomych, którzy na pewno byli nie na jednym weselu, czy maja jakiegoś godnego polecenia dj-a. Taka informacja na pewno będzie prawdziwa i pozwoli na zmniejszenie wyboru.
    Bardzo dobry artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *